Yaşam Tarzı

Diş beyazlatma fiyatları – Evde 8 yöntem

Beyazlatma - Diş beyazlatma yolları

Diş beyazlatma fiyatları gün geçtikçe artmaktadır. Sağlık sigortası kapsamı dışında olduğundan dolayı sizlere evde diş beyazlatma yollarıyla ilgili çalışmamızı aktaracağız.

Beyazlatma – Diş beyazlatma yolları

Parlak beyaz dişler görünüşte çok çekici ve sağlıklı görünür. Çoğu insan sarı dişlerinden rahatsız olduğu için açıktan gülmeyi görmezden gelir. Yaşlanma, kalıtsal faktörler, diş bakımı ve aşırı çay, kahve , tütün ve sigara tüketimi nedeniyle dişler giderek sararabilir. Ayrıca daha fazla antibiyotik almak, havadaki değişiklikler, enfeksiyon ve dengesiz metabolizma da dişlerin sararmasına neden olabilir.

Çoğu zaman kişiler dişlerdeki sararmalardan profesyonel yöntemlerle kurtulur ancak bu tür tedavilerin etkisini göstermesi biraz zaman alır ve aynı zamanda pahalıdır. Dişlerinizi temizlemek istiyorsanız, evde otururken kullanabileceğiniz harika ev ilaçları vardır.

diş beyazlatma fiyatları

Bu 8 yolla dişlerin parlaklığını geri getirin

Bazen dişlerin rengi çeşitli nedenlerle sararır. Çok kolay yollarla yeniden parlatılabilirler. Aşağıdaki resimlere bakın ve kolay ev ilaçları ile diş beyazlığına nasıl geri dönebileceğinizi bilin…
çilek ile diş beyazlatma

Çilek

Çilek yemenin yanı sıra diş beyazlatma için de kullanılabilir. Olgun çilekleri soymak ve dişlere sürmek sararmalara son verir. Fırça da kullanabilirsiniz. Sonrasında ılık su ile durulamayı unutmayınız.
diş beyazlatma fiyatları

Elma

Elmalarda bulunan hafif asidik maddeler de dişlerin parlaklığını geri kazandırabilir. Elma parçalarını dişlere sürün, farkı göreceksiniz. Bunu birkaç gün yapmak daha fazla etki gösterecektir.
diş beyazlatma ücretleri

Kömür

Kömür siyah olurdu ama yüzyıllardır dişleri parlatmak için kullanılıyordu. Kömürü öğüterek bir toz yapın ve ovalayın. Tanecikleri sarı maddeyi uzaklaştırır ve dişlerin parlamasını sağlar.
disbeyazlatma

Karbonat

Karbonat ayrıca dişlerin sararmasını da giderir. Etkisini resimde açıkça görebilirsiniz. Diş beyazlatma fiyatları dikkate alınacak olursa gayet iyi bir yöntem.
diş temizleme fiyat

Tuz

‘Diş macununuzda tuz var mı’ reklamını gördünüz mü? Tuzla fırçalamak sadece dişlerdeki sararmayı gidermekle kalmaz, aynı zamanda diş eti enfeksiyonlarında da faydalıdır. Biraz tuz ekleyerek ılık su ile gargara yapmak diş eti enfeksiyonlarında rahatlama sağlar.
dis beyazlatma bantlari

Limon ve portakal kabukları

Limon ve portakal kabuklarını çiğneyin ve dişlerinize sürün. Farkı göreceksin.
luis bien diş beyazlatici

Reyhan

Reyhan ayrıca diş eti enfeksiyonu ve diğer diş problemleri için de faydalıdır. Yapraklarını dişlere sürtün, dişler parlamaya başlayacak. Ancak son araştırmalar, içinde bulunan maddenin büyük miktarlarda kullanılması durumunda diş kaplamasına zarar verebileceğini göstermektedir. Bu yüzden çok fazla kullanmaktan kaçının.
diş temizleme fiyat

Leylak (Neem) ağacı

Hiçbir şey Neem ağacından daha iyi olamaz. Her sabah diş beyazlatma yapın, bir hafta içinde dişlerinizin parladığını göreceksiniz.
Beyaz dişler artık sağlığın ve canlılığın simgesidir. Bu nedenle, estetik önlemler talep edilmektedir. Ancak tıbbi bir gereklilik olmadığı için tamamen sizin tarafınızdan ödenmelidir. Riskler de vardır, bu nedenle hastanın bilgilendirilmesi özellikle önemlidir.

Kısaca olmazsa olmazlar:

 • Beyazlatma, tıbbi bir gereklilik olmaksızın tamamen estetik bir tedavidir ve bu nedenle sağlık sigortası kapsamında değildir. Maliyetler birkaç yüz dolar tutmaktadır.
 • Bu invaziv denilen işlemin de riskleri olduğu için hastalar detaylı olarak bilgilendirilmelidir.
 • Diş hekimleri muayenehanede birkaç seansta dişleri beyazlatabilir veya hastalar için her gün birkaç saat evde giyilen atel yapabilirler.
 • Profesyonel diş temizliği ile dişler de beyazlatılabilir.

  Beyazlatma nasıl çalışır?

  Ağartma maddesi hidrojen peroksit, mineyi, daha doğrusu içindeki pigmentleri aydınlatır. Bunlar genellikle yıllar içinde, özellikle kahve, çay, kırmızı şarap veya tütün yoluyla renk değiştirir. Ağartma işlemi ısı (UV ışığı veya lazer) ile hızlandırılabilir.

  Diş hekimliği uygulamalarında yüzde 0,1 ila 6,0 hidrojen peroksit konsantrasyonları kullanılır. 2012’nin sonundan bu yana, eczanelerde satılan tezgah üstü ağartma malzemeleri yalnızca maksimum yüzde 0,1 hidrojen peroksit içeriyor ve bu nedenle ağartma etkisi düşük.
  Bunlar, örneğin, fırçalanmış veya yapıştırılmış araçlar veya prefabrike splintlerdir. Bu arada, kahve, çay, kırmızı şarap veya tütünün neden olduğu renklenmeler de profesyonel bir diş temizliği ile giderilebilir.

Başa dön tuşu