MK14 PUBG

EN İYİ 10 PUBG MOBILE SİLAHI

EN İYİ 10 PUBG MOBILE SİLAHI

Son yılların en iyi oyunlarından birisi PUBG MOBİLE. Dünya genelinde milyonlarca kişi tarafından oynanan PUBG MOBILE’ in silahları da dikkat çekici. Bu yazımızda PUBG silahlarını ele alacağız. Sıralarken ateş hızı ve vereceği hasarı baz alarak sıralıyoruz.

KAR 98

Keskin nişancı silahlarından birisi olma özelliğindedir. Pubg oynarken bu silah kafa vuruşları için idealdir. Mermi yenileme hızı diğer silahlara göre düşük olup, 5 adet mermi kapasitesine sahiptir.

KAR98

THOMPSON

Son güncellemeden sonra bayağı güçlendirilmiş bir silah oldu. Daha önceden dürbün takılamaz iken artık dürbün takılabiliyor ve atış hızı yükseltildi. Bunun dezavantajı size maçı kazandırabilir. PUBG oynarken zaman çok önemli olduğundan kullandığınız silahın seri olması önemlidir.

thompson

AKM

Yakın temaslarda en iyi silahlardan biridir. Çok güçlü bir silahtır ancak geri tepme oranı yüksektir. Hasar oranı yüksek ve vuruş başına 47 hasar veriyor. Pubg’de geri tepme oranı yüksek olduğu için dengeleyici ile kullanılmalıdır.

PUBG AKM

M762

Bu da yakın temaslarda rakibinize çok zarar veren bir silahtır. AKM’den daha seri atış yapabilmektedir. Aynı zamanda tutamak takılabilen bir silah olup atışlarda sapmayı minimuma indirmektedir. Aynı zamanda pubg oynarken lazer açabilme özelliğinden dolayı daha düz atışlar yapılabilir.

Pubg M762

UZİ

Yakın temasta oyunun en güçlü silahıdır diyebiliriz ama verdiği hasar düşüktür. Fakat bu silahın en önemli özelliği ise mermi atış hızının PUBG oyununun en seri atış yapabilen silah olmasından kaynaklanmaktadır. Bu silahın en kötü özelliği ise uzak mesafelerde ve orta mesafeler için hiç iyi bir silah değil. Atış yapmaya başladığınızda 4 saniyede 35 mermiyi bitirebiliyorsunuz.

Pubg UZI

AUG

Hem yakın temas hem de uzak temas için yararlı bir silah. Uzak mesafelerde daha az sekme yaptığı için daha çok tercih edilmektedir. Mermi değiştirirken fazla zaman harcamasından dolayı yakın temaslarda çok tercih edilmemektedir.

AUG Pubg Mobile

AVM

PUBG’nin en iyi keskin nişancı silahıdır. Bir çok oyuncu uzak mesafeler için kullanmayı tercih ediyor. Yakın temas için de çok etkili bir silahtır. Bu silahı güçlü yapan etken seviyeli kasklara tek atabilmektedir. Zor bulunan bir silahtır. En büyük sıkıntısı 25 mermisi vardır ve droplarda çıkmaktadır. Bu silahı alan kişi uzak mesafelerde çok avantajlıdır.

AWM Pubg Mobile

GROZA

PUGB’nin en iyi yakın temas silahıdır. Aynı zamanda orta mesafelerde çok işe yarayan bir silahtır. Groza atış hızı olarak M162’den esinlenme yapılmıştır ve hasar olarak AKM’den alınmış gibi ikisinin birleşimine eş değer bir silah diyebiliriz. Tek sıkıntısı sadece droplarda çıkmaktadır. Yani zor bulunan silahlardan bir tanesi Groza’dır.

GROZA Pubg Mobile

M249

Bu silah sizlere 1 WS 4 de çok işe yarayan bir silahtır. 100 adet mermi kapasitesi vardır. Özellikle yakın temasta kullanılmaktadır. Droplarda çok az çıkan silahlardandır. Pubg M249 olumsuz yönü ise mermi değişikliğini 10 saniyede yapabilmektedir. Kısa ve orta mesafelerde çok işe yarayan bir silahtır. Bu silaha 3x dürbün alarak çok iyi işler çıkarabilirsiniz.

M249 Pubg Mobile

MK14

PUBG’nin gelmiş geçmiş en iyi silahıdır. Mermi başına 61 hasar verir. Hem keskin nişancı olarak hem de yakın mesafede çok başarılıdır. En önemli özelliği seri atış yapabilmesidir. Rakipte üst seviye yelek olsa bile 3 mermide rakibinizi bayıltabilir. Kask takmış olan rakibinize 2 tane vurduğunuzda rakibiniz nakavt olacaktır. Droplarda en az bulunan silahtır.

MK14 PUBG