TEKNOLOJİ

Instagram Hesap Silme İşlemi: Instagram Hesabı Nasıl Silinir?

Instagram Hesap Silme

Instagram hesabı nasıl silinir? Instagram kalıcı hesap silme rehberi ve hesap kapatma linki

İşte 4 adımda kalıcı hesap silme/kapatma işleminin detayları:

İnstagram hesabı kapatmak için yöntem aslında çok basit. Hem çok vakit almıyor hem de istenmeyen hesap tamamen siliniyor. Instagram hesabı olan kullanıcılar bu hesaplarını kapatmak için araştırmalar yapıyor. Peki, istenmeyen hesabı nasıl kapatılır? Sorunun cevabı detaylarıyla makalemizde..

Instagram hesabınızı kapatmak istiyor ancak “Instagram hesap silme nasıl yapılır?” diye mi merak ediyorsunuz. O halde hem telefonda hem de bilgisayarda işe yarayan aşağıdaki kalıcı Instagram hesabı kapatma adımlarını izleyerek, siz de günümüzün en popüler ve aynı zamanda da en çok bağımlılık yapan sosyal medya platformlarından bir tanesi olan Instagram’a veda edebilirsiniz.

Instagram kalıcı hesap silme/kapatma adımları

 1. iPhone iOS/Android telefonunuzdan ya da bilgisayarınızdan şu linke tıklayın: Instagram silme linki
 2. Açılan ekrandan Instagram hesabınıza giriş yapın.
 3. Ardından Instagram hesabınızı silme sebebinizi seçerek, tekrardan Instagram şifrenizi girin.
 4. [Kullanıcı adı]’nı sil düğmesine basarak İG hesap kapatma işleminizi onaylayın.instagram hesabı silme

  Instagram hesabı kaç günde silinir?Instagram hesapları, hesap kapatma işleminden 30 gün sonra silinir ve ardından tüm profil/hesap bilgileri kalıcı olarak temizlenir.

  Kalıcı olarak kapatılan Instagram hesabı geri açılır mı?

  Hesap kapatma işlemini takip eden 30 gün içerisinde hesabınıza giriş yaparsanız hesabınız tekrardan aktif olacaktır. Ancak Instagram hesabınızı tamamıyla kaybetmek istemiyor ve platforma bir süreliğine ara verme gibi bir düşünceniz varsa geçici Instagram hesap dondurma rehberimize göz atabilirsiniz.

  IG hesabı kapatıldığı nasıl anlaşılır?

  Bir Instagram hesabının kapatıldığını anlamak için arama kısmına kullanıcı adı girilmeli ve şayet ilgili hesap gözükmüyorsa kapanmış demektir. Ayrıca hesabı kapatılan bir Instagram kullanıcısıyla daha önce mesajlaştıysanız da o kişi DM kutunuzda “Instagram Kullanıcısı” olarak gözükecektir.

İnstagram Hesabı Silme 2. Anlatım

Instagram hesabını silebilmek için öncelikle aşağıdaki bağlantıya tıklamak gerekiyor.

INSTAGRAM HESAP SİLME

Instagram hesap silme

Bu bölümde önce oturum açılmamış ise açılması gerekiyor. Ardından ‘hesabını neden siliyorsun’ bölümünün yanındaki kutucuktan, hesabınızı neden silmek istediğinizi seçmeniz gerekiyor.

Hesabı Silme Son Adımı

Kalıcı instagram hesabı silme

Hesap silme nedeninizi seçtikten sonra, hesabınızı sileceğiniz asıl bölüm açılacak. Bu bölümde önce şifrenizi boş kutucuğa girmeniz, daha sonra kırmızı renkli “Hesabımı Kalıcı Olarak Kapat” yazan butona tıklamanız gerekiyor.

Başa dön tuşu