ZAYIFLAMA DİYET

Kilo Vermenin Etkili 5 Yolu

kilo vermek için

Kilo Vermenin En Etkili 5 Yolu

Kilo vermenin en etkili yolu düşük karbonhidrat ve düşük yağ tüketimiyle başlar. Sürdürülebilir bir şekilde kilo vermenin birçok yöntemi vardır. Bununla birlikte, diyette bazı değişiklikler zaman zaman gereklidir. Birçok diyet uzun vadede başarısız olabiliyor. Çünkü uzun vadede uyulamayacak katı kurallara tabidirler. Bazı durumlarda yo-yo etkisine nedenler olur. Sonunda, tartı bir önceki sonuçtan daha fazla kilo gösteriyor olacaktır. Bununla birlikte, kalıcı başarılar ile kanıtlanmış bazı diyetler de vardır.

Düşük karbonhidrat diyeti

Düşük karbonhidrat diyetinde, diyetteki karbonhidratlar azaltılır ve protein içeriği genellikle artar. Bu yöntemle kilo vermenin başlangıcında olağanüstü sonuçlar elde edilmiştir. Karbonhidrat yemeyerek, vücuttaki depolanan karbonhidratları azaltmayı ve böylece yağ yakmayı öğreniriz. Ayrıca çok fazla karbonhidrat yağ yakımını engeller. Çok fazla karbonhidrat alınırsa, bunlar yağ birikintileri olarak depolanır. Ancak bu yöntemin işe yaraması için karbonhidratların gerçekten büyük bir kısmının yok edilmesi gerekir.

Aralıklarla oruç tutmak etkili midir?

Aralıklı oruç tutmak kilo vermenin bir başka etkili yöntemdir. Adından da anlaşılacağı gibi, aralıklarla oruç tutar ve ardından tekrar normal şekilde yersiniz. En popüler yöntemler, haftada 2 gün veya günde 15 saat oruç tuttuğunuz ve aksi takdirde yine yediğiniz yöntemidir. Bununla beraber vücut, rezervlerine geri döner ve bu da kilo kaybına neden olur.

Akdeniz diyeti

Akdeniz diyeti, kilo vermenin diğer bir seçeneği olup büyük başarı vaat ediyor. Bu, salata, sebze, meyve, balık ve zeytinyağı çok tercih edilen özel bir diyettir. Çünkü bir çok insanın beslenme alışkanlıklarına uyum sağlamaktadır. En önemli özelliği az yağlı beslenme modelidir.

Bugün kilo vermek isteseniz bile yağdan tamamen kaçınmanın doğru olmadığını biliyoruz. Vücudun yağa ihtiyacı vardır ve bu nedenle her zaman diyetimizin bir parçası olmak zorundadır. Bununla birlikte, kilo verirken yağ içeriğini azaltmak gerekir. Bunun enerji yoğunluğu ile çok ilgisi vardır. Çünkü bir gram yağ yaklaşık dokuz kaloriye sahipken, protein ve karbonhidratlar sadece dört kaloriye sahiptir.

DASH diyeti nedir?

Hem kilo verin hem de tansiyonunuzu düşürün, bunu DASH diyeti ile yapabilirsiniz. Yağlı ve tuzlu yiyeceklerden uzak kalmalısınız. Kilo vermenin Dash diyetindeki yeri; taze meyve ve sebzelerle ziyafet çeker ve yemeklerini baharatlarla donatırsınız. Hem sağlığınızı koruyan hem de ziyafet çekerek yapılan bir diyet türüdür.

Protein diyeti

Protein diyeti nedir? Atkins diyetine benzer şekilde, protein diyeti büyük ölçüde karbonhidratlardan uzaktır. Spor, milkshake ve salata ile kas oluşumunu güçlendirebilirsiniz. Aynı zamanda kısa sürede vücuda şekil verebilirsiniz.

Protein diyeti nasıl uygulanır? Şimdi bu konuyu kısaca ele alalım ve kilo vermenin son maddesini sonuna kadar uygulayalım. Protein diyeti karmaşık değildir ve sonuçları hızlı bir şekilde gösterir. Bu nedenle sadece birkaç gün içinde iki veya üç kilo vermeniz gerekiyorsa idealdir. Ek olarak, diyet can sıkıcı kalori sayımını ortadan kaldırır.

#proteindiyeti #dashdiyeti #kilovermeninyolları #akdenizdiyeti #karbonhidratdiyeti

Başa dön tuşu