ZAYIFLAMA DİYET

Sağlıklı Bir Şekilde Kilo Alma Programı

Kilo Alma Programı

Sağlıklı bir şekilde kilo almak ister misin?

ZAYIFLAMA & KİLO YÖNTEMİ

Sağlıklı bir şekilde kilo almak ister misiniz? Sağlıklı insanların genellikle tek bir amacı vardır: Nasıl olursa olsun, hızla kilo almak isterler. Sabır, disiplin ve sağlıklı beslenme başarının formülüdür! Bugün dünya çapında 2 milyardan fazla insan aşırı kilolu. Bu nedenle şişmanlamak isteyip de yapamayanların da olduğunu çoğu biliyoruz. Zayıf olduğunuzda biraz şişmanlamak, özellikle de sağlıklı bir şekilde kilonuzu arttırmak  istiyorsanız, büyük bir zorluk yaşarsınız. Peki sağlıklı alım nasıl olur makalemizde bunları 7 başlık altında anlatacağım.

SAĞLIKLI KİLO ALMANIN EN İYİ 7 İPUCU

İPUCU 1: Her şeyden önce sabırlı olmalısınız! Bu belki de sizin için en önemli ipuçlarından biri olacaktır: Değişim bir gecede yada bir hafta da olmaz. Etkili ve sağlıklı almanın tek yolu sabır ve disiplindir. Ancak zayıf bünyeli olan ve kendi cildinde gerçekten iyi hissetmeyen insanlar da var. Örneğin, bazıları hastalıklara daha kolay yakalanır ve bir hastalıktan sonra ayağa kalkmaları daha uzun sürer.

İPUCU 2: Nicelikten önce nitelik gerekir! İstediğin kadar ye, hepsi iyi ve güzel. Ancak kilonuzu hızlı almak istiyorsanız sağlıklı bir beslenme önemlidir . Hamburgerler, kızartmalar ve gazlı içecekler kalorileri yüksek olsa da yalnızca doymuş yağ, tuz ve şeker sağlar. Bunların yerine, besleyici yoğun ve doğal olarak yüksek kalorili gıdalara odaklanın.

Avokado, baklagiller, tam tahıl ürünleri, kurutulmuş meyve, patates, et, balık, fındık ve tohumlar.

Tabii ki, her zaman mikro besin ihtiyaçlarınızı karşılayacak kadar meyve ve sebze yemelisiniz . Ancak kilo aldıkça kalorisi yoğun yiyecekler tüketmeye başlayabilirsin.

İPUCU3: Düzenli olarak yiyin!

Günlük gerekli kalorileri üç ana öğüne sığdırmak zorunda değilsiniz. Dört ila altı düzenli öğün mideyi çok fazla zorlamaz ve sizi tok tutar. Ayrıca önemli bir not: Öğün atlamayın ve yolda acıkmanız durumunda her zaman çantanızda atıştırmalıklar bulundurun.

KİLO ALMAK İÇİN UYGUN ATIŞTIRMALIKLAR

Vanilyalı yaban mersini, Çikolatalı muzlu fındıklı milkshake, süt, kuruyemişler, kırmızı et, haşlanmış patates.. Sağlıklı hacim için besinlerin değerlerini araştırarak tüketin.

İPUCU 4: Porsiyon Boyutlarınızı Kademeli Olarak Arttırın

Birdenbire büyük öğünleri bir gecede idare etmek isterseniz, işe yaramaz. Bunun yerine, porsiyon boyutlarını her hafta biraz artırmaya çalışın. Bu sayede vücudunuz yavaş ama emin adımlarla porsiyonlara alışacaktır.

Birkaç hafta sonra önemli ölçüde daha fazla yiyebileceksiniz. Artık kalorisi yoğun yiyecekler de yerseniz, kalori alımınızı önemli ölçüde artıracak ve kilonuzu arttıracaksınız.

İPUCU 5: Egzersiz yapmak ama doğru yapmak! Daha fazla yemek yemek ve egzersiz yapmamak sağlıklı olmaktan uzaktır. Egzersiz eksikliği sizi zamanla halsiz ve kayıtsız hale getirir. Düzenli fitness eğitimi stresi azaltır, günlük yaşamda canlılığı artırır ve iştahı da uyarır. Aşırı egzersiz yapmaktan kaçının. Haftada iki ila üç kez kuvvet antrenmanına odaklanan orta dereceli bir fitness antrenmanı yeterlidir. Antrenmanınızdan sonra kendinize lezzetli bir protein içeceği ısmarlayın. Bunlar ayrıca ek karbonhidratlı şişmanlatıcı olarak da mevcuttur.

Sıvı Tüketimi Kilo Almak İçin Etkili Midir?

İPUCU 6: Sıvı tüketimini arttırın! Çok yediğinizde yeterince sıvı tüketmek genellikle zordur. Ancak metabolizma ve sindirim için yeterli sıvı önemlidir. Günde en az 2 litre civarı olmalıdır. Taze sıkılmış meyve suları daha fazla kalori ekler ve hızlı hacim almanıza yardımcı olur. Ancak içeceklerin çok fazla şeker içermediğinden emin olmalısınız. Meyve suyu ve yeşil gıdalar sağlıklı kilo almak için idealdir.

İPUCU 7: Yumurta Beyazı Tüketmek! Proteinler ve amino asitler vücudun önemli yapı taşlarıdır. Bu nedenle hızlı ve sağlıklı şişmanlamak için gereklidir. Vücudumuz özellikle kasları güçlendirmek ve gelişmek için proteine ​​ihtiyaç duyar. Proteinli gıdalara örnek şunlardır: Baklagiller, fındık, tam tahıl ürünleri, yulaf, et-balık, peynir ve benzeri ürünlerdir.

Son olarak özetleyecek olursak; Fazla kilolu olmak gibi, zayıf olmak da günlük yaşamda genellikle çok rahatsız edici olabilir. Sağlıklı bir şekilde kilo almak istiyorsanız bu oldukça zor olabilir. Önemli olan, buna bağlı kalmanız ve vücudunuza değişmesi için yeterli zaman vermenizdir.

#kilovermek #kiloalmak #kiloalmakistiyorum #nasılkiloalırım #sağlıklıkiloalmak #şişmanlamakistiyorum #etkilidiyet

Başa dön tuşu