ZAYIFLAMA DİYET

Sebzeler ve Kilo Vermek İçin En İyi 12 Besin

Sebzeler ve özellikleriSebzeler ve Kilo Vermek İçin En İyi 12 Besin

ZAYIFLAMA & KİLO YÖNTEMİ

Sebzeler ve kilo vermek için en iyi makalemizde kısaca anlatılmıştır. Ayrıca sizler için 12 besin seçip ne işe yarayacakları konusunda detay verdik. Yediğimiz yiyeceklerin hepsi farklı şekilde metabolize edilir. Bu nedenle açlık duygumuz, hormonlar ve hatta ne kadar kalori yaktığımız üzerinde her zaman farklı bir etkiye sahiptir. Ceylan hanım burada kilo vermek için en iyi 12 yiyeceği bir araya getirdi.

 1. Yapraklı yeşillikler

Lahana, ıspanak, roka ve marul gibi yapraklı yeşil sebzeler, kilo kaybını teşvik edebilecek çeşitli özelliklere sahiptir. Az kalorileri ve karbonhidratları vardır, ancak sindirim üzerinde olumlu etkisi olan çok fazla lif içerirler. Yapraklı yeşil sebzeler ayrıca vitaminler, mineraller ve antioksidanlarla doludur. Diyetinize sıklıkla salata veya ıspanak eklemek, kalori miktarını artırmadan öğünlerinizin hacmini artırabilir; bu, kilo verdiren harika bir besindir.

 1. Turpgillerden Sebzeler

Brokoli, karnabahar, lahana ve Brüksel lahanası gibi lif ve besin açısından yoğun, turpgillerden oluşan sebzeler, diğer sebzelere kıyasla genellikle yüksek düzeyde protein içerir. Protein, lif ve düşük enerji yoğunluğu kombinasyonu, bu sebzelerin kilo kaybını desteklemesini sağlar.

 1. Haşlanmış patates

Patates, sağlıklı kan basıncı ve diğer besinler için önemli olan potasyum açısından özellikle yüksektir. Haşlanmış patatesler yenmeden önce bir süre soğumaya bırakılmalıdır ki dirençli nişastalar gelişebilsin. Bu, fiziksel sağlık ve kilo kaybı üzerinde olumlu bir etkisi olabilecek lif benzeri bir maddedir. Aynı şey tatlı patates içinde geçerli. Herhangi bir lifli sebze için de geçerlidir, bu yüzden onlar da kilo vermek için en iyi besinler .

 1. Fasulye ve baklagiller

Bazı baklagiller ve fasulye kilo vermek için harikadır. Bunlar, çok fazla lif içerdiklerinden mercimek, siyah fasulye, nohut ve barbunya içerir. Ayrıca yüksek protein içeriğine sahiptirler. Her iki besin de uzun süreli tokluk hissi sağlar.

 1. Avokado

Avokado da kilo vermenize yardımcı olabilecek yiyeceklerden biridir. Lif , potasyum ve sağlıklı yağlar gibi besinlerle doludurlar – özellikle tekli doymamış oleik asit (zeytin yağında bulunan aynı tip yağ) bakımından yüksektir. Avokadonun salata ile birlikte tüketilmesi özellikle uygundur çünkü sebzelerden elde edilen besinler, avokadoda bulunan yağlar nedeniyle daha iyi emilebilir.

 1. Greyfurt

California’daki Beslenme ve Metabolizma Araştırmaları Departmanı tarafından yapılan bir araştırmanın gösterdiği gibi, günlük öğünlerinizden birinden önce yarım greyfurt yemenin kilo kaybı üzerinde olumlu bir etkisi olabilir. Önceden greyfurt yiyerek daha az kalori tüketirsiniz ve daha çabuk tok hissedersiniz.

 1. Fındık

Yüksek yağ içeriğine rağmen, fındıklar sağlıklı yağlar, lif ve protein içerdiklerinden atıştırmalık olarak mükemmeldir. Günde az sayıda fındık metabolizmayı iyileştirmeye yardımcı olabilir ve hatta kilo kaybını destekleyebilir. Ancak kuruyemişler çok fazla kalori içerdiğinden çok fazla yememelisiniz.

 1. Elma sirkesi

Elma sirkesi çok popülerdir. Sos olarak, salata sosu veya içmek için suyla seyreltilmiş olsun: elma sirkesi kilo vermek için mükemmel bir besindir. Karbonhidrat açısından zengin bir yemek hazırlamak için elma sirkesi kullanırsanız, daha çabuk doygunluk hissedecek ve otomatik olarak biraz daha az yemek yiyeceksiniz. Bu da doğal olarak daha kolay kilo vermeyi sağlar. Elma da sebzeler kategorisine dahil edilmektedir. Bu yüzden sirkesi zayıflamak için idealdir.

 1. Hindistan Cevizi Yağı

Hindistan cevizi yağı, kalori yakımını artıran ve daha hızlı doymanızı sağlayan orta zincirli yağ asitlerinde yüksektir. İştah kesici hindistancevizi yağı çok fazla kalori içerdiğinden, yemek pişirmede kullanılan bazı katı ve sıvı yağları kullanılmaktadır. Bu yağları hindistancevizi yağı ile değiştirmek ve önceden hazırlanmış yemeklere hindistancevizi yağı eklememektir.

 1. Biber

Popüler bir kilo verme yemeği biberdir. Biberlerde bulunan kapsaisin maddesi iştahı keser ve ayrıca yağ yakımını hızlandırır. Bu nedenle sebzeler konu bulaşıkları baharatlamaya geldiğinde yağ yakıcı bibere uzanmaktan çekinmeyin.

 1. Tam Tahıllar

Yulaf, kahverengi pirinç veya havuç lif bakımından yüksektir. Ayrıca yeterli miktarda protein içerebilir. Yulaf ayrıca tokluk hissini iyileştirmeye ve metabolizmayı hızlandırmaya yardımcı olan çözünür bir liftir. Sebzeler de metabolizmayı hızlandırır ve lif bakımından yüksektir.

 1. Süzme peynir

Sebzeler dışında bir de süt ürünleri yüksek protein içeriğine sahiptir. Süzme peynir en iyi performansı gösterir çünkü yağ ve karbonhidrat oranı düşük, protein oranı yüksektir. Düşük kalori içeriğine rağmen yağ öldürücü sizi uzun süre tok tutar. Ayrıca yağ yakımını destekleyen kalsiyum içerir. Bu nedenle süzme peynir kilo vermek için en iyi yiyeceklerden biridir.

#kilovermek #etkilidiyet #sebzeler #tahıllar #kilovermediyeti #12besin #düşükkalorilibesinler

Başa dön tuşu